Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7277537



*

nr 727 7537


Jan Lundquist

(f. 1935), Sverige


Akvarell, Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, ramens innermått: 28x53


Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 november 2011
kl 18:33:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/11 22:33:01 1      100 kr
23/11 14:56:22 2      500 kr
23/11 22:24:37 3      200 kr
23/11 22:25:39 4      300 kr
26/11 21:01:30 5      400 kr
26/11 21:02:00 5      500 kr
26/11 21:11:58 5      600 kr
28/11 11:21:21 2      650 kr
28/11 18:22:56 6      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Jan Lundquist

Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Läs mer om Jan Lundquist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jan lundquist motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr